R. Frimla 936, 541 01 Trutnov
A A A

2019

Narozeninové oslavy a přivítání nových uživatelů

Pokračujeme v naší tradici - každý měsíc máme narozeninovou oslavu, kde popřejeme jubilantům, kteří se v daném měsíci narodili, ke kulatinám chodí gratulovat také zástupci města Trutnova. Také vítáme nové uživatele.

Masopustní tvoření

Poctivě se připravujeme na masopust, v rámci každoměsíční narozeninové oslavy si vezmeme vlastnoručně vyrobené převleky.

Naše oblíbené bramboráky

Po bramborácích se můžeme utlouci všichni, proto si je čas od času sami ukuchtíme v naší kuchyňce.

Vzpomínky na K. Hašlera

Odpoledne nám zpříjemnily písně K. Hašlera. Se svým hudebním pásmem nás již tradičně potěšil pan Karel Šedivý, který nás navštěvuje pravidelně každý rok.

Slavíme Mezinárodní den žen

Březnová narozeninová oslava byla pojata jako oslava MDŽ. Pánové také pekli cukroví pro dámy. Vyráběla se nová jarní výzdoba. Všichni už se těší na jaro.

Tématické povídání

Tešíme se ze začínajícího jara. Naše aktivizační pracovnice si pro nás připravily milé posezení a popovídání na téma jaro.

Zpívání pro radost

Každý týden se scházíme na oblíbeném zpívání pro radost, kde nám hraje a zpívá paní Lenka

Vyrábění se SZŠ

Navštívili nás studenti a studentky Střední zdravotnické školy Trutnov, společně jsme vyrobili novou výzdobu domova.

Velikonoční posezení a přípravy

Na Zelený čtvrtek jsme si připravili něco dobrého, odpoledne jsme u živé hudby poseděli, dali si kávu, chlebíček.

Hra "Hod na medvěda"

Hned jak se na jaře oteplí, trávíme rádi čas venku. Různé společné aktivity a hry si pak užíváme v hojném počtu ve vnějších prostorách budovy Domova.

Čarodějnice

Opět po roce jsme si na čarodějnice dali s chutí opečeného buřta

Den pro rodinu 2019

Již potřetí jsme se zúčastnili trutnovského Dne pro rodinu, kde se spolu s námi prezentovali i další sociální služby , či spolky a kluby.

Vystoupení ZUŠ

Svoji předpremiéru nám předvedl taneční soubor Zhor. Za doprovodu živé hudby se zpívalo, tancovalo, recitovalo. Děti nám přiblížily staré tradice, které se vázaly k jednotlivým ročním obdobím.

Přehlídka dobových kostýmů Spolku panstva na tvrzi Žíželeves

Po několika letech k nám opět zavítal Spolek panstva na tvrzi Žiželeves, který nám předvedl módní přehlídku a dobové tance, společně s povídáním o době baroka, biedermeieru a první republiky.

Hudební vystoupení skupiny Sansaband

Odpoledne nám zpříjemnily písně v podání hudební skupiny Sansaband.

Bylinky, péče o naše záhonky

Sázíme bylinky pro naši smyslovou terapii, také pečujeme o naši malou "zahrádku"

Tradiční zahradní slavnost našeho domova pro seniory

Každým rokem se na začátku měsíce června odehrává zahradní slavnost pro naše uživatele. Odpoledne je nabité hudbou, tancem a hlavně dobrým jídlem a pitím.

Zemědělské muzeum Radeč

Navštívili jsme nedaleké zemědělské muzeum, zaměřené na činnost našich předků. V areálu bývalého JZD v Radči u Úpice se nalézá mnoho exponátů, které věnovali muzeu různí dárci.

Krkonošské gerontologické hry

V Domově důchodců Lampertice jsme se zúčastnili gerontologických her, kde jsme si zasoutěžili v různých herních disciplínách.

Posezení v restauraci

Projeli jsme se do hotelu Krakonoš, kde jsme chvíli poseděli ve známé "pivovarské" restauraci. Dali jsme si pivo i něco na zub.

Návštěva Muzea Podkrkonoší v Trutnově

Navštívili jsme expozici místního muzea - prohlédli jsme si například Poříčí na historických pohlednicích nebo staré kolovraty a zpracování lnu

Olympiáda pro lidi dříve narozené

Odpoledne jsme si zpříjemnili olympiádou konanou v Havlovicích, kde jsme se zúčastnili připravených soutěží, potěšil také doprovodný program a stánky s občerstvením.

Houbařská sezóna

Aktuální nadílka hub v lese potěšila i nás, usmažili jsme si společně houbové řízky, na kterých jsme si opravdu pochutnali.

2011 © DDTU   |   info@domovtrutnov.cz