R. Frimla 936, 541 01 Trutnov
A A A

Pracoviště R. Frimla 936

Toto pracoviště je zároveň sídlem organizace

Domov pro seniory Trutnov Domov pro seniory Trutnov 

 Poloha na mapě

     Třípodlažní objekt nově postaveného domova pro seniory v ulici R. Frimla je zasazen do klidné, nově se rozvíjející části města Trutnova. V jeho blízkosti se nachází Základní škola R. Frimla a nově postavené rodinné domy. Spolu se zbudovanými Domy s pečovatelskou službou tvoří ucelený komplex se společnou zahradou a centrálním parkovištěm. Otevřenou zahradu obohacuje umístění fontány a malého hřiště pro seniory, které tvoří cvičební prvky vhodné pro naši cílovou skupinu. Budova je bezbariérová, vysoce moderní a svým vybavením a architekturou plně odpovídající nejnovějším trendům, určeným právě seniorům se sníženou pohyblivostí. Objekt je velmi dobře dostupný, místní hromadná doprava do centra města a zpět je zajištěna několikrát v průběhu dne. 

      Ubytování, které zajišťujeme je v pokojích, které  jsou převážně dvoulůžkové, s vlastním sociálním zařízením, sprchovým koutem a lodžií. Prostorné pokoje jsou situovány na jihozápad, což zaručuje dostatek světla po celý den. Samozřejmostí je vybavení pokojů funkčním, polohovacím a výškově nastavitelným nábytkem, který zaručuje komfort jak uživatelům, tak ošetřujícímu personálu. Výsuvná teleskopická tyč se závěsem, která je umístěna mezi lůžky, pak zaručuje maximální soukromí jednotlivým uživatelům. Komunikace uživatel - pracovník přímé péče je zabezpečena dorozumívacím zařízením, které je nainstalováno jak do ubytovacích, tak i do společných částí budovy.
Jednotlivá oddělení jsou navíc vybavena zvedáky, sprchovými lůžky a koupacími křesly. K udržení soběstačnosti slouží mobilní a elektrické zvedáky a další rehabilitační pomůcky , které jsou umístěny v rehabilitačních místnostech. 
     V suterénu budovy se nachází stravovací provoz, který zabezpečuje celodenní stravu i pro uživatele v Dělnické ulici. Dále se zde nachází prádelenský provoz a prostory k využívaní služeb kadeřnice.

Pracoviště bylo uvedeno do provozu 1.2.2009.

 

 

2011 © DDTU   |   info@domovtrutnov.cz