+420 499 949 500

V současné době vykonávají činnost v Domově pro seniory i dobrovolníci. V roce 2011 jsme navázali kontakty s organizacemi, které se zabývají dobrovolnickou činností. Do dobrovolnického týmu patří studenti středních škol i aktivní dobrovolníci produktivního věku. Všichni dobrovolníci věnují nezištně svůj čas a úsilí našim uživatelům. Jejich činnost je přínosná pro obě strany. Cílem dobrovolnického programu pro seniory je prožití důstojného stáří v domově a aktivní zapojení do běžného života. Dobrovolníci se věnují převážně předčítání knih a časopisů, naslouchání a popovídání si, doprovody na výlety, hraní společenských her, zpívání s uživateli.

Jak se stát dobrovolníkem

Dobrovolnickou službu v souladu se zákonem č. 198/2002 Sb. o dobrovolnické službě zprostředkovává dobrovolnické centrum při Oblastní charitě Trutnov. Dobrovolnická služba je bezplatná, dobrovolník je vysílající organizací pojištěn a má možnost získat potvrzení o dobrovolnické činnosti. Rádi vás mezi námi přivítáme. Pokud si najdete volnou chvilku a máte zájem o smysluplnou práci, bez nároku na finanční odměnu, máte chuť a možnost věnovat část svého volného času prospěšné činnosti, je vám více než 18 let, resp. 15 let (zákonný zástupce) kontaktujte koordinátorku dobrovolníků vedoucí sociálního úseku:

  • Mgr. Kateřina Topalovská Dis.
  • Telefon: +420 499 949 509
  • Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kontakty

Domov pro seniory Trutnov
R. Frimla 936, 541 01 Trutnov
IČ: 70153906

+420 499 949 500
reditel@domovtrutnov.cz

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.